Pojemniki zywnosciowe

Dozowniki celkowe to popularnie wykorzystywane urządzenia. W relacji od gatunku i rodzaju mogą być oddane do produkcji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które pracują w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzeby dekompensacji. Temperatura miałów nie potrafi istnieć czystsza niż 200 stopni Celsjusza dodatkowo nie może istnieć mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest całkowicie prosta. Pył ze zbiornika trafia do dozownika przez otwór wlotowy. Następnie jest on ruszany w celkach ze skrzydełkami ruszającego się bębna.

Dozowniki celkowe uważają za zadanie w forma ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą to w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują wykorzystanie na wszelkim etapie realizacji, zarówno w kierunku działania technologicznej linii pakowania produktów, w sferze ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Często są również stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o odmiennych ciśnieniach. Ważna je zakładać np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują również zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Drinkiem z faktów wyposażenia dozowników celkowych zapewne żyć skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej można z możliwością dostosować wydajność dozownika do osobistych potrzeb. Dozowniki spełniają wszelkie normy higieniczne oraz zasady bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.